Równanie terenu pod trawnik

Czy równanie terenu pod trawnik jest konieczne? Jeśli zależy nam na pięknej i równej murawie to zdecydowanie tak. Odpowiednie przygotowanie podłoża pod trawnik ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego.

Korzyści długoterminowe

Zadbana trawa jest piękną ozdobą każdej posesji. Aby ułatwić sobie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne trawinka teren należy wyrównać, łatwiej jest wtedy kosić i nawozić, stawiać meble ogrodowe czy nawet urządzać rabatki. Dodatkowo każda praca wykonana na podłożu przed zasiewem wzmocni przyszły trawnik.

Ciężka praca

Równanie terenu pod trawnik można przeprowadzić na dwa sposoby, ręczny i mechaniczny. Pierwszy z nich jest bardzo czasochłonny i męczący. Polega na ręcznym przekopywaniu i przerzucaniu ziemi. Zabierając się za taką mozolną pracę dobrze jest podzielić teren na pasy i pracować kolejno nad każdym z nich. Sposób mechaniczny jest dużo łatwiejszy i szybszy, ponieważ polega on na użyciu różnych maszyn równających teren pod trawnik. O ile ręcznie możemy pracować sami, tak w przypadku drugiej opcji koniecznym jest wynajęcie odpowiedniej firmy.

Leave a Reply

Aranżacja ogroduAranżacja ogrodu

by Wspanialy Ogród . pl Zbliżająca się wiosna pomału mobilizuje wszystkich działkowiczów i mieszkańców domków jednorodzinnych do wiosennych porządków. I choć wysprzątane podwórko i ogród cieszą nasze oko, to monotonia